Plovoucí solární robot vyčistí bazén do 2 hodin

Date:

Rychlý pokrok v oblasti robotických technologií přinese v roce 2021 další zařízení schopná vzít na svá bedra různé domácí a zahradní práce. Patří k nim také plovoucí solární robot, který se postará o čištění vody v zahradním bazénu.

Plovoucí robot se solárním pohonem
Se šikovným zahradním pomocníkem přichází společnost Pivot-Solar Breeze. Ta sice není první firmou, která představila zařízení tohoto typu, ale její nejnovější vynález vnáší mezi robotické spotřebiče využitelné při čištění bazénu pořádný kus inovace. O ten se nepostaral pouze solární pohon zajištěný dvojicí vodotěsných fotovoltaických panelů na horní straně zařízení. Robot zaujme zejména skvělou mobilitou a schopností plavat rychlostí 3 až 6 metrů za minutu.

Posbírá nečistoty z hladiny v bazénu
Vyšší rychlost není překážkou k důkladnému provedení práce, právě naopak. Do 2 hodin dokáže posbírat veškeré nečistoty, které plavou na hladině bazénu o průměrné velikosti. Výrobce zároveň upozorňuje, že zařízení pomocí výkonného kolečka vtáhne do svého síťového filtru uvnitř robota jakékoli částice o velikosti do 200 mikronů. Bazén tak vyčistí i od prachu, pylu nebo jiných miniaturních nečistot.

Robot umí pracovat zcela autonomně
Plusem pro majitele je také to, že robot zvládne celou práci sám. Výrobci jej totiž navrhli jako autonomní zařízení, které není nutné ovládat. Ariel se dokáže pohybovat bez jakékoli kontroly po celém bazénu, přičemž problém nemá s otáčením ani s couváním. Díky senzorům si všímá také stěn a rohů bazénu, čímž se chrání před nárazem. Lidský zásah je tak potřebný jen při vyprazdňování zaplněného síťového filtru, případně při nějaké servisní údržbě.

Distribuce plovoucího robota zatím spuštěna nebyla, ale výrobci již začali s přijímáním objednávek. Předběžná cena je 468 USD, ale po oficiálním uvedení do prodeje se ještě může upravit. První objednaná zařízení by měla být doručena v průběhu jara, možná již v březnu, kdy se plánuje spuštění distribuce.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Průměrné spotřebitelské ceny 2015-2022: Česko versus Polsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky po...

Trápí vás zdražující se energie? Dosáhněte až 75% úspor díky tepelnému čerpadlu

Nikomu z vás nemusíme příliš vykládat, jakým způsobem se...

Nechte si pomoct se zemními a výkopovými pracemi kvalitní firmou

Také už netrpělivě pokukujete po kalendáři, kdy jej otočíte...

Matrace 180×200: Jak vybrat optimální rozměr lůžka do své ložnice?

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku a pohodlí. Výběr...