Malý robotický tank, který pomůže s prací na zahradě

Date:

Tempo vývoje robotických zařízení se nadále zrychluje. Robotika, smart technologie a umělá inteligence si tak získávají stále stabilnější místo iv našich domácnostech. Jedním z cílů výrobců takových zařízení jsou již nějakou dobu i exteriéry.

Robotických pomocníků, kteří si našli uplatnění při běžných zahrádkářských pracích, se na trhu objevilo hned několik. Na svou šanci aktuálně čeká i další z modelů tohoto typu. Jedná se o zařízení Yardroid, které by mohlo již v příštích měsících posunout trh s robotickými zahradníky o další level výše.

Flexibilní mobilní tank do zahrady
Výroba robotických zařízení se vždy opírala o schopnosti jednotlivých modelů provádět nejdůležitější zahrádkářské práce. S podobným cílem byl vyvinut také Yardroid, který však dokáže ještě více než většina jeho předchůdců. Rychle pohyblivé mobilní zařízení ve tvaru malého černého tanku totiž dokáže sekat, zalévat, foukat listí či dokonce si doplňovat vodu do nádrže. Aby toho nebylo málo, výrobci jej vybavili i schopností identifikovat škůdce a následně je postříkat herbicidy nebo pesticidy.

Mobilní tank dokáže provádět všechny z uvedených prací díky nejmodernějšímu systému ovládání. K tomu byla využita umělá inteligence, která pomocí algoritmů a počítačového vidění přenášeného do instalované videokamery řídí plánované procesy. O těch se majitel dozví prostřednictvím mobilní aplikace, přes kterou může sledovat dění v zahradě. Učinit tak může i během své nepřítomnosti. Robot totiž dokáže pracovat úplně sám. Navíc sám dokáže i hlídkovat a hlídat celý pozemek.

Vymoženosti, které Yardroid nabízí, bude moci jeho majitel využívat za 2500 USD. Tolik je odhadovaná cena, kterou budou prodejci za tento flexibilní zahradní tank ptát. Uvedená částka sice není definitivní, ale případná odchylka skutečné prodejní ceny od této předem ohlášené by neměla být více než pár desítek eur. Alespoň tak to vyplývá z plánů, na jejichž základě se má letos spustit kampaň s prodejem zařízení.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Průměrné spotřebitelské ceny 2015-2022: Česko versus Polsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky po...

Trápí vás zdražující se energie? Dosáhněte až 75% úspor díky tepelnému čerpadlu

Nikomu z vás nemusíme příliš vykládat, jakým způsobem se...

Nechte si pomoct se zemními a výkopovými pracemi kvalitní firmou

Také už netrpělivě pokukujete po kalendáři, kdy jej otočíte...

Matrace 180×200: Jak vybrat optimální rozměr lůžka do své ložnice?

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku a pohodlí. Výběr...