Týden v cestování: Lowcostové Maledivy s Wizz Air a Záhřeb jako nejlepší evropské město

Date:

Pět důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních šest dní mohly uniknout.
Letecká společnost Wizz Air začne létat na Maledivy a do Kuvajtu. Maďarské aerolinky pokračují v rozšiřování své letecké základny v Abu Dhabi. Od října 2022 začnou létat na exotické Maledivy a do Kuvajtu. Slováci tak budou moci cestovat do zmíněných destinací s dalšími aerolinkami, které se proslavily mimořádně nízkými cenami letenek. Na Maledivy či do Kuvajtu se budou moci dostat z Vídně či Budapešti s jedním přestupem v Abu Dhabi. Více o nových linkách Wizz Air naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Slovensko patří mezi špičku nejsilnějších pasů světa. V nejnovějším Henley Passport Index hodnocení opět zvítězily Japonsko, Singapur a Jižní Korea. Mají největší svobodu, pokud jde o bezvízové ​​cestování či cestování do zemí, kde turisté získají víza k počkání po příjezdu. Japonský pas umožňuje bezvízový přístup do rekordních 193 zemí celého světa, singapurský a jihokorejský pas do 192 zemí. Nejsilnější cestovní pas z evropských zemí mají Německo (190) a Španělsko (190). Za nimi následují Finsko, Itálie a Lucembursko (189). Slovenský pas umožňuje cestovat bez víz do 182 zemí, což řadí Slovensko na dělenou 10. příčku žebříčku spolu s Litvou a Polskem. Žebříček nejsilnějších pasů světa naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Zobrazit další akční dovolené na Maledivách
Nejlepším evropským městem z pohledu ceny a kvality je Záhřeb. Vyplývá to z nejnovější studie Mabrian – inteligentní platformy zaměřené na cestování. Za chorvatskou metropolí se umístily Atény a Lublaň. Žebříček nejlepších míst byl vyhodnocován na základě letecké dostupnosti, průměrných cen hotelů a úrovně spokojenosti návštěvníků. První pětku žebříčku uzavírá Řím a Vídeň.

Cestování po mexickém poloostrově Yucatán usnadní vybudování nové železniční sítě. Projekt The Maya Train propojí centrum poloostrova Cancún s desítkami měst, přírodními a kulturními památkami nebo turistickými atrakcemi. Nová železniční trasa povede i přes města jako Mérida, Playa del Carmen, Tulum, a zastávky se dočká i světoznámá mayská zřícenina Chichén Itzá. Dokončení projektu je plánováno ke konci roku 2023.

Cestující mohou opět tranzitovat přes letiště v Tchaj-wanu bez testu. Od 15. června mají turisté povoleno tranzitovat přes mezinárodní letiště Taoyuan v Taiwanu, což je dobrá zpráva zejména pro cestující s aerolinkami EVA Air a China Airlines. Od 14. července 2022 už také není třeba předkládat negativní test. Více o podmínkách tranzitu přes Tchaj-wan naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Průměrné spotřebitelské ceny 2015-2022: Česko versus Polsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky po...

Trápí vás zdražující se energie? Dosáhněte až 75% úspor díky tepelnému čerpadlu

Nikomu z vás nemusíme příliš vykládat, jakým způsobem se...

Nechte si pomoct se zemními a výkopovými pracemi kvalitní firmou

Také už netrpělivě pokukujete po kalendáři, kdy jej otočíte...

Matrace 180×200: Jak vybrat optimální rozměr lůžka do své ložnice?

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku a pohodlí. Výběr...