Matrace 180×200: Jak vybrat optimální rozměr lůžka do své ložnice?

Date:

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku a pohodlí. Výběr přitom začíná již u samotných rozměrů. Nabízí se několik variant, přičemž je důležité se rozhodnout, jaká bude ta pravá pro vaši ložnici.

Matrace 180×200

Pokud hledáte řešení pro manželskou postel, pak se přirozeně nabízí matrace 180×200 centimetrů. Jde o klasický rozměr, který poskytuje dostatek místa pro oba, zatímco nezabírá přespříliš místa v ložnici. Díky šířce postele vás navíc nebude rušit ani převalování partnera. Každý má svůj prostor pro kvalitní spánek, přičemž si stále můžete být na blízku. Tuto šířku ocení i rodiče – menší i větší děti totiž někdy rády stráví noc společně s vámi.

Matrace 160×200

Druhou variantou je matrace 160×200 centimetrů. Jde o univerzální řešení pro páry i jednotlivce. Jako jednolůžko jde o poměrně luxusní volbu, jelikož poskytuje opravdu spoustu místa pro jednoho. Nicméně jde o častou volbu pro dva. A to zejména v případě, že v ložnici není dostatek místa. Šířka 160 centimetrů poskytne dostatek prostoru pro kvalitní spánek, přičemž se vejde i do menších ložnic. Komfort však samozřejmě není tak vysoký – pokud máte možnost, volte větší šířku.

Matrace 140×200

Za zmínku stojí také matrace 140×200 centimetrů. Jde o poměrně malý rozměr, takové lůžko lze proto doporučit spíše pro jednotlivce, kteří mají rádi dostatek prostoru na převalování. V určitých případech může být šířka 140 centimetrů dostatečná i pro dva. Mělo by jít však spíše o nouzové situace, například přespání na chatě či v pokoji pro hosty. Z dlouhodobého hlediska nejde o vhodnou volbu jako dvoulůžko, nicméně jednorázově se na takové lůžko uloží i dva.

Při výběru matrace byste měli dobře zvážit své potřeby a možnosti. Kvalitní spánek je důležitý, vybírejte proto pečlivě.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Průměrné spotřebitelské ceny 2015-2022: Česko versus Polsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky po...

Trápí vás zdražující se energie? Dosáhněte až 75% úspor díky tepelnému čerpadlu

Nikomu z vás nemusíme příliš vykládat, jakým způsobem se...

Nechte si pomoct se zemními a výkopovými pracemi kvalitní firmou

Také už netrpělivě pokukujete po kalendáři, kdy jej otočíte...

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou...