Na last minute se letos čekat nevyplatí. Akční pobyty je třeba kupovat okamžitě, radí specialisté

Date:

Výrazné slevy koncem léta očekávat nemáme, akční nabídky je třeba využít, odkazují dovolenkoví odborníci.
Po dvou letech pandemie jsou cestovatelé naplno zpět. Začátek roku zabrzdila varianta omikronu, s příchodem jara se však rekreanti naplno vrátili do oblak a několik destinací či aerolinky již nyní hlásí vyšší čísla než v roce 2019 – který byl pro cestovní ruch považován za rekordní.

„Toto léto patří mezi jedny z nejsilnějších, což se odráží i na vyprodanosti letů – několik odletů z Bratislavy či Vídně jsou dnes nedostupné i měsíc či více předem,” vysvětluje Lucia Miklošová, pobytová specialistka cestovní kanceláře Pelikán.

Na last minute se tak podle Miklošové letos čekat nevyplatí – nejbližší termíny jsou téměř beznadějně vyprodané a ceny koncem léta neklesají. „Zejména větší skupiny tak musí počítat s tím, že vyprodanost může dát jejich plánům dovolené stopku,” dodává Miklošová.

Nejjednodušším doporučením je podle ní nečekat: „Pokud cestovatelé vidí akciový pobyt či letenku, doporučujeme jim nečekat a zakoupit co nejdříve – na poslední chvíli se letos a během vrcholné letní sezóny obvykle uvolňuje jen pár zrušených míst od jiných rekreantů.”

Pro nejlepší nabídky doporučuje orientovat se na konec léta a časný podzim – all inclusive pobyt na Mallorce, která je opět top destinací rekreantů, seženou cestovatelé v těchto termínech například na cenovce pod 300 eur s ubytováním na čtyři noci.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Průměrné spotřebitelské ceny 2015-2022: Česko versus Polsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky po...

Trápí vás zdražující se energie? Dosáhněte až 75% úspor díky tepelnému čerpadlu

Nikomu z vás nemusíme příliš vykládat, jakým způsobem se...

Nechte si pomoct se zemními a výkopovými pracemi kvalitní firmou

Také už netrpělivě pokukujete po kalendáři, kdy jej otočíte...

Matrace 180×200: Jak vybrat optimální rozměr lůžka do své ložnice?

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku a pohodlí. Výběr...