Byt pro milovníka techno – poněkud tajemný, poněkud šílený

Date:

Tento nový byt dokonale odráží osobnost svého majitele: je odvážný, extravagantní, nebojí se neobvyklých kombinací ani dlouhých večírků. Československý ateliér Perspektiv mu jej navrhl přesně na míru.

Na první pohled připomíná klub nebo hotel. Exotickou dýhu střídá perforovaný kov. Tam, kde byste hledali pracovnu, je dídžejský pult. Je v něm jen minimum stěn, prostorem o ploše 118 m2 se klidně můžete protančit. Tento byt je nespoutaný – a přesně tak si to majitel přál. „Vede mezinárodní společnost, hodně cestuje a má rád atmosféru designových hotelů. I doma chtěl mít pocit, jako kdyby byl na dovolené,“ vysvětlují architekti ze studia Perspektiv, kteří jsou autory tohoto originálního pražského bytu.

Cestování jede ruku v ruce se svobodou a ta prostoru zpočátku chyběla. Architekti proto nejprve zásadně změnili původní nepřehlednou dispozici, prostor zbavili přebytečných příček a otevřeli jej. „Jednotlivé zóny a účely na sebe plynule navazují, místnosti jsou rozděleny jen posuvnými skleněnými dveřmi. I ty se však dají zasunout do vestavěných skříní a mohou zcela zmizet,“ popisují. Funkci prostoru tak nedefinují stěny, ale materiály. Kontinuitu architekti ještě podpořili litou šedou podlahou, kterou použili na celé ploše bytu.

Právě otevřenost a možnost snadno měnit dispozice bytu pomocí posuvných dveří si cení majitel nejvíce. „Věděl jsem, že půjde o náročnou realizaci, protože jsem si přál velmi atypické řešení. Tam se nejvíce ukázala přidaná hodnota práce architektů, kteří dokázali nalézt inovativní řešení. Samému by mě nenapadlo zcela změnit půdorys,“ říká.

Spojujícím prvkem ve všech částech bytu jsou rovněž industriální doplňky a detaily. Architekti pracovali s drátosklem, kovem, zdivem natřeným na bílo a tmavými panely. Do prostoru však museli zakomponovat ještě jeden prvek: exotické dřevo. „Klient si přál, abychom v prostoru použili netradiční exotickou dýhu s výraznou kresbou. Nechali jsme si proto udělat skeny dřeva a skládali jsme vzor tak, aby opravdu vynikl,“ říkají tvůrci. Perforovaný posuvný plech, který odděluje koupelnu od ložnice, zase vznikal podle vzorku na košili jednoho z architektů.

Extravaganci podtrhují také vyzývavá svítidla Shibari od české sklářské značky Bomma. Doplňují je industriální úchyty od londýnské značky Buster+Punch a nerezové vypínače GIRA. Na majitelovu velkou vášeň, elektronickou hudbu, odkazuje nejen neonový nápis „I love techno“, ale také stolek s potiskem z kolekce Diesel pro Moroso, který je v obývacím pokoji. A hlavně: najdete zde plně vybavené zázemí s dýdžejským pultem. „Právě ten teď v létě využívám nejvíc,“ směje se investor. Na byt totiž navazuje prostorná terasa, která se v mžiku dokáže přeměnit na taneční plochu. A co na atypický byt říkají hosté? „Nejdřív bývají překvapeni, s takovým prostorem se totiž většinou ještě nesetkali. Chvíli si zvykají, ale pak se vždy těší, kdy budou moci zase přijít,“ říká majitel.

Ateliér se dosud úspěšně věnoval komerčním projektům, hlavně kancelářím, nyní se však začal zaměřovat na rezidenční v konceptu Perspektiv Living. Přívlastek „československý“ mu patří právem, stojí za ním totiž slovenský architekt Ján Antal a český architekt Martin Stára. Jejich projekty směřují do obou zemí, ale i za jejich hranice. Aktuálně pracují na interiéru bytového domu v centru Českých Budějovic, navrhují byt v samém srdci Bratislavy a v rakouském Veldenu zase mění tvář chaty ze 70. let. Byt pro fanouška techna jasně ukazuje, že pod jejich rukama se může vyplnit i to nejnáročnější přání. Stačí najít vhodnou perspektivu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Průměrné spotřebitelské ceny 2015-2022: Česko versus Polsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky po...

Trápí vás zdražující se energie? Dosáhněte až 75% úspor díky tepelnému čerpadlu

Nikomu z vás nemusíme příliš vykládat, jakým způsobem se...

Nechte si pomoct se zemními a výkopovými pracemi kvalitní firmou

Také už netrpělivě pokukujete po kalendáři, kdy jej otočíte...

Matrace 180×200: Jak vybrat optimální rozměr lůžka do své ložnice?

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku a pohodlí. Výběr...