Mini stolní smart zahrádky pro domácí pěstování zeleniny

Date:

Při pěstování sklizně se o slovo stále častěji hlásí moderní technologie. Díky nim lze vypěstovat jednotlivé druhy zeleniny a bylinek i přímo doma na kuchyňském stole. Umožňuje to několik modelů miniaturních smart zahrádek od různých výrobců.

Většinu těchto miniaturních stolních zahrádek spojuje systém, jakým jsou řízeny. Právě ten se stará o zabezpečení vody, světla, případně i výživy pro pěstované druhy. Majitel zahrádky tak musí provést pouze některé základní úkony, například stříhání rostlinek. Téměř vše ostatní má na starosti zmiňovaný chytrý systém.

Click & Grow
Příkladem chytré mini zahrádky tohoto typu je Click & Grow. Tento malý chytrý květináč byl primárně navržen pro domácí pěstování bazalky. Jako u většiny modelů iv tomto případě využívá LED světlo, které vytváří optimální světelné i tepelné podmínky. Smart systém zároveň dokáže automaticky regulovat hladinu vody v květináči.

Herb Garden
Mini zahrádka od společnosti GardenByte patří podle některých kritiků k elitě mezi smart zahrádkami založenými na hydroponickém pěstování. Hlavním znakem Herb Garden je její ovládání pomocí počítače. Ten monitoruje všechny podmínky od hladiny vody či intenzity světla až po vlhkost vzduchu.

Cell One
Některé smart zahrádky se využívají zejména k pěstování klíčků a drobných zeleninových druhů s krátkou dobou růstu. K takovým patří také zařízení Cell One, které majiteli nabízí komplexní systém s automatickým zavlažováním, ventilací i LED osvětlením. Zařízení se ovládá pomocí mobilní aplikace, jejíž součástí je tzv. mobilní aplikace. výživový asistent.

Tablefarm
Další ze smart zahrádek je jednou z nejžhavějších novinek, která zatím čeká na uvedení do oficiálního prodeje. Tablefarm se specializuje na pěstování menších bylinek pod LED osvětlením, které jim nahrazuje denní světlo. Pěstování probíhá výhradně na hydroponické bázi, přičemž bylinky lze konzumovat již po 7-10 dnech.

Funkce, výkon či seznam druhů, které lze v takových zahrádkách pěstovat, se může lišit v závislosti na konkrétním modelu. Těch je na trhu stále více as postupným boomem těchto smart zahrádek je zřejmě bude stále přibývat. Přibývat by měly také nové funkce a programy, které domácí pěstování bylinek a zeleniny ještě více vylepší.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Průměrné spotřebitelské ceny 2015-2022: Česko versus Polsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky po...

Trápí vás zdražující se energie? Dosáhněte až 75% úspor díky tepelnému čerpadlu

Nikomu z vás nemusíme příliš vykládat, jakým způsobem se...

Nechte si pomoct se zemními a výkopovými pracemi kvalitní firmou

Také už netrpělivě pokukujete po kalendáři, kdy jej otočíte...

Matrace 180×200: Jak vybrat optimální rozměr lůžka do své ložnice?

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku a pohodlí. Výběr...