Rekreanti si tuto zimu za exotiku připlatí. Zdražování však zatím obchází Mexiko

Date:

Zdražování obešlo také mexické all inclusive pobyty, ty během hlavní sezóny začínají od necelých 1200 eur.
Vyšší cenovky letos neobejdou ani vybrané exotické destinace během hlavní sezóny. Výjimkou je však nadále Karibik a konkrétně Mexiko, do kterého cestovatelé létají za akční ceny i během top sezóny.

Mexiko patří poslední zimy mezi top destinace slovenských rekreantů, protože právě v zimě začíná hlavní dovolenková sezóna pro tuto středoamerickou zemi.

Během pandemie byly lákadlem zejména nulové vstupní podmínky, díky kterým rostlo Mexiko podle dat Pelikána v loňském roce o více než 90 procent ve srovnání s předpandemickým rokem 2019.

Dnes jsou lákadlem nadále primárně krásné pláže, kultura, bohatá historie či vynikající gastronomie. Karibik je zároveň znám nízkými cenovkami – letenek i kompletních pobytových balíků.

Zpáteční letenky do Mexika momentálně začínají na cenovce od necelých 530 eur s odletem z Vídně. Kompletní dovolenkový balík vyjde rekreantu pod 1200 eur na osobu, a to se stravováním formou all inclusive. „Při dovolených máme navíc pro cestovatele možnost připlacení si za přímý let,” dodává Kateřina Šuchterová, specialistka pro vztahy s veřejností cestovní kanceláře Pelikán.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán vybíráme čtyři tipy na all inclusive dovolené v Mexiku, jejichž cenovka začíná na částce pod 1200 eur zpátečně. Zároveň přidáváme tipy specialistů na dovolenou, díky kterým si rekreanti poskládají top dovolenou v Karibiku.

Pláže i divy světa
Mexiko je celoroční destinací, která rekreantů láká na příjemné počasí i během evropského léta. Jeho hlavní sezóna však začíná až koncem roku a trvá od listopadu do března. „Mexiko navštěvujeme celoročně, mimo sezónu je však třeba počítat s možností srážek, zvýšenou vlhkostí či komáry a v letovisku Tulum is řasami,” upozorňuje Šuchterová.

Pozornost je třeba věnovat i výběru hotelu – dovolenkoví specialisté podle Šuchterovy pořadí i při výběru pro páry na romantické dovolené, pro rodiny s dětmi či luxusní volby pro všechny. Základem je volit úroveň minimálně čtyř hvězdiček. Právě díky cenovkám vede stravování formou all inclusive, díky kterému rekreanti nebudou řešit dodatečné výdaje.

Top letoviskem je Cancún, následuje Riviera Maya. „Právě v těchto oblastech nabízíme možnost fakultativních výletů s česky mluvícím průvodcem,” dodává zástupkyně Pelikána. Kromě pláží se tak rekreanti přesunou například ik novodobému divu světa – pyramidám Chichen Itza.

Pro více klidu doporučují specialisté Pelikána například letovisko Tulum, pro které jsou typické spíše menší hotely v porovnání s Riviera Maya. Pro větší komfort je zase možností přímý let z vídeňského letiště.

Na jedné z nejkrásnějších pláží Riviéry Maya, v blízkosti vyhledávaného rezortu Playa del Carmen, se nachází oblíbený hotel Viva Wyndham Maya. Rekreanty překvapí poměrem kvality oproti ceně ale i skvělými restauracemi s mezinárodní kuchyní, bary či bazénovým světem.

Cena pobytu v hotelu Viva Wyndham Maya začíná na částce od necelých 1170 eur na osobu s ubytováním na sedm nocí. V ceně je zahrnuta zpáteční letenka s odletem z Vídně, čtyřhvězdičkové ubytování, stravování formou all inclusive a také letištní transfer.

Dospělí rekreanti si na své přijdou v adults only resortu, který je zasazen v příjemném prostředí uprostřed zeleně. Disponuje soukromou pláží s jemným bílým pískem, bazénovým světem i wellness centrem. Odreagovat se lze také díky široké nabídce sportovních aktivit.

Pobyt v pětihvězdičkovém hotelu Ocean Maya Royale by H10 lze sehnat již od přibližně 1200 eur za osobu na sedm nocí. V ceně je zahrnuta zpáteční letenka s odletem z Vídně, ubytování, stravování formou all inclusive a hotelový transfer.

Přímo na pláži a zároveň v tropické zahradě se nachází rozlehlý hotel vhodný pro rodiny s dětmi, který nabízí možnosti pro různé sportovní aktivity a fakultativní výlety. Hotel je zařízen v mexickém stylu a rekreanti mohou trávit čas u bazénů, v restauracích s mezinárodní kuchyní nebo ve wellness centru.

Pobyt v hotelu Iberostar Tucan začíná na ceně od necelých 1350 eur za osobu se zpáteční letenkou z Vídně, čtyřhvězdičkovým ubytováním na sedm nocí v pokoji double, stravováním formou all inclusive a letištním transferem.

Pouhých deset kilometrů od města Tulum leží v nádherné zátoce exkluzivní resort Dreams Tulum Resort & Spa. Mají v oblibě zejména rodiny s dětmi, které už na první pohled zaujme osobitým stylem mexické haciendy, stejně tak je i výborným místem pro šnorchlování. Výhodnou je i poloha hotelu, jelikož letiště je vzdáleno přibližně 80 minut a do centra Tulumu je to pouze na skok.Dovolená v hotelovém resortu Dreams Tulum Resort & Spa začíná na ceně od necelých 1400 eur za osobu se zpáteční letenkou z Vídně, pětihvězdičkovým ubytováním na sedm nocí v pokoji deluxe, stravováním formou all inclusive a letištním transferem.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Průměrné spotřebitelské ceny 2015-2022: Česko versus Polsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky po...

Trápí vás zdražující se energie? Dosáhněte až 75% úspor díky tepelnému čerpadlu

Nikomu z vás nemusíme příliš vykládat, jakým způsobem se...

Nechte si pomoct se zemními a výkopovými pracemi kvalitní firmou

Také už netrpělivě pokukujete po kalendáři, kdy jej otočíte...

Matrace 180×200: Jak vybrat optimální rozměr lůžka do své ložnice?

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku a pohodlí. Výběr...